Joga a odchudzanie

Joga jest dla wielu osób jedną z dziedzin a sport, a sport kojarzy się z dbaniem o sylwetkę i po prostu odchudzaniem. Czy joga jest dobrym sposobem na zrzucenie kilogramów?

Joga nie zapewni smukłej sylwetki i spadku wagi w krótkim czasie – to na pewno. Ale długotrwałe jej praktykowanie może pozytywnie wpłynąć na kształt ciała i nawyki żywieniowe, tym samym przyczyniając się do chudnięcia. Wyciszenie, uspokojenie i większa kontrola nad ciałem i umysłem pozwalają zwalczyć przyczyny nadmiernego objadania się. Wiele osób wskutek praktykowania jogi odczuwa większy szacunek do swojego ciała, co przejawia się także w rozważnym dobieraniu posiłków – a to ma ogromny wpływ na wagę.

Sama joga jako aktywność fizyczna pomaga wzmocnić mięśnie i wysmuklić sylwetkę bez nadmiernego przyrostu masy mięśniowej. Trzeba jednak pamiętać przy tym, że nie są to ćwiczenia aerobowe – spadek masy i zmiana wyglądu ciała nie nastąpią w krótkim czasie, a będą wymagały długiej praktyki. W efekcie jednak całe ciało będzie mocniejsze i silniejsze, także te mięśnie, które nie są na co dzień używane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *