Kilka słów o stroju do jogi

Choć na początek można założyć „cokolwiek” na każde zajęcia sportowe, to z czasem warto pomyśleć o lepiej dobranym stroju. Jogi dotyczy to szczególnie. Tego rodzaju zajęcia mają na celu przyniesienie spokoju, wyciszenie i relaks. Ubrania nie mogą zatem w żaden sposób przeszkadzać.

Strój do jogi musi być wygodny. Musimy czuć się w nim swobodnie i mieć możliwość uspokojenia myśli i wyrównania oddechu. A to oznacza, że odpadają obcisłe spodnie, które mogą się boleśnie wpijać w ciało.  Koszulka powinna na nas leżeć tak, by nie trzeba było jej ciągle poprawiać. Najlepiej wybrać lekko luźne ubrania, które nie będą krępowały ruchów. Warto też wziąć pod uwagę, jaki rodzaj będziemy praktykować – nie wszystkie są spokojne, czasem trzeba wybrać przewiewne, szybko schnące ubrania.

Dla wielu osób ważna jest też estetyka. Warto wybrać taki strój, w którym czujemy się dobrze – jeśli jego kolor ma dla nas znaczenie, to nie ma co się przed tym bronić. W końcu najważniejsze jest, by praktykując jogę, czuć się komfortowo. Pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *