Jak wybrać odpowiednią szkołę

Samo praktykowanie jogi to jedno, ale kluczowe tutaj jest znalezienie odpowiedniej szkoły i nauczyciela, któremu powierzamy nasze ciało. Musimy mieć do tej osoby zaufanie, a także powinna na nas pozytywnie wpływać. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez złego nauczyciela, możemy całkowicie stracić zapał do zajęć.

Większość nauczycieli, których spotkałam na swojej dotychczasowej drodze, wiedziała co robi oraz robiła to z olbrzymią pasją i zamiłowaniem. Niestety, natrafiłam też na takich, którzy nigdy nie powinni szkolić innych. Najgorsze jest to, że niektóre osoby po jednych zajęciach potrafią się zrazić na długie lata, przez to, że nauczyciel nie miał odpowiedniego podejścia. Jest to trudne, ponieważ często na tym kończy się przygoda z jogą, a szkoda, bo czasami wystarczy zmienić instruktora.

Dobrze jest albo wybrać szkołę z polecenia bliskich nam osób, albo samemu sprawdzić kilka różnych. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie najlepiej się czujemy. Warto jest też mieć na uwadze to, że zazwyczaj w jednej szkole jest kilku instruktorów i u każdego zajęcia mogą wyglądać zupełnie inaczej. Najważniejsze, żeby nam się podobał dany sposób prowadzenia zajęć oraz żebyśmy się dobrze czuli podczas praktyki asan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *