Joga dla maluchów

Joga – to zajęcia, na które mogą uczęszczać nawet małe dzieci. Oczywiście zazwyczaj są dla nich dedykowane specjalne grupy, tak żeby były przystosowane do możliwości maluchów. Są to zajęcia w zupełności bezpiecznie, opracowane przez specjalistów z doświadczeniem.

Jeżeli chcemy, żeby nasza pociecha zaczęła praktykować jogę, to można powoli ćwiczyć wspólnie w domu, tak żeby zobaczyć, czy dziecko w ogóle będzie zainteresowane taką formą rozrywki. Łatwiej też będzie mu się odnaleźć na pierwszych zajęciach, jak będzie miało już pewne podstawy. Oczywiście możemy uczyć nasze dziecko w domu pod warunkiem, że sami praktykujemy, żeby nie było ryzyka, jeżeli asany będą wykonywanie w nieprawidłowy sposób.

Wspólne ćwiczenie jak wiemy buduje więzi, więc będzie to dodatkowy plus kiedy nasze dziecko wkręci się w temat jogi. Niektóre asany wykonuje się w parach więc dzięki temu, będziemy też mieli partnera do wspólnych ćwiczeń i nauki. Mnie ma więc co zwlekać, trzeba tylko znaleźć miejsce, w którym nasze dziecko może rozpocząć przygodę z jogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *