Zdrowa dieta pudełkowa

W dużych miastach dowożenie jedzenia jest znaczącym fragmentem rynku usług gastronomicznych. Dotyczy to zarówno dowozów detalicznych jak pizza czy sushi, ale także coraz popularniejszych w ostatnim czasie tzw. diet pudełkowych. Wrocław nie odstaje w tym względzie od pozostałych polskich dużych miast. Co raz więcej lokali nie posiada własnych flot samochodowych, lecz kooperuje z wyspecjalizowanymi operatorami trudniącymi się dowozem jedzenia, posiadającymi swoje aplikacje.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na dotarcie do znacząco znaczniejszej liczby klientów. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu machiny marketingowej większego partnera. Poza tym takiego typu ,,outsourcing” pozwala na uniknięcie od wszelakich kłopotów związanych z użytkowaniem własnej floty. Nie interesują nas koszty ropy czy benzyny, polisy OC, czy chociażby zaangażowania kierowcy. Usterka samochodu również nie jest naszym zmartwieniem – nie musimy w panice wpisywać w przeglądarkę fraz typu ,,pomoc drogowa Wrocław” albo ,, laweta Wrocław cennik”.

Ponad to, zwłaszcza w przypadku dostawców gotowych diet czy cateringu, bardzo ważne jest posiadanie niezawodnego łańcucha logistycznego. Również to, jest znacząco łatwiejsze kiedy transportem zajmuje się dedykowana firma. W przypadku kiedy zajmuje się tym producent, nawet jedna usterka może spowodować fundamentalne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu kiedy nasz samochód się zepsuje to jedno z wyjść, kolejnym jest odholowanie auta do mechanika.

Jak więc widać utrzymanie floty w sprawności to nie jedynie sprawa potencjalnych kłopotów z unieruchomionym samochodem (na takie okazje może się przydać pomoc drogowa), ale również naruszonej logistyki. Kiedy potrzebne jest dowiezienie ładunku z uszkodzonego pojazdu, potrzebny jest nam samochód zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest sporym miastem i nawet sam dojazd pojazdu zastępczego, może trwać całkiem długo.

Reasumując, współpraca z zewnętrznym usługodawcą w zakresie transportu jedzenia ma wiele zalet. Przede wszystkim zdejmuje z wytwórcy koszty związane z kupnem i utrzymywaniem floty a także z pracownikami. Oprócz tego system logistyki specjalistycznych firm trudniących się transportem jedzenia, jest bardziej elastyczny. Kiedy cokolwiek stanie się z samochodem nie musimy samemu poszukiwać, dla przykładu, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *