Joga a zdrowie

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że sport to zdrowie. Tak naprawdę, każdy rodzaj ruchu wpływa na nas pozytywnie. Natomiast warto wiedzieć jakie dodatkowe plusy płyną z praktykowania jogi.

Podczas zajęć, oprócz wykonywania asan, pracujemy również nad swoim oddechem – jest to ważne, żeby umieć wyregulować swój oddech. Uczymy się też otwierać klatkę piersiową, aby na co dzień oddychało nam się lżej. Jest to bardzo pomocne szczególnie dla osób, które mają różnego rodzaju problemy z górnymi drogami oddechowymi, czy też z sercem. Takie oddychanie pozwala nam się uspokoić i wyciszyć po ciężkim dniu.

Co więcej, regularne praktykowanie jogi pozwala nam się wyciszyć. Jest to cudowne uczucie, kiedy na zajęciach tak skupiamy się nam wykonywaniem konkretnych pozycji, że zapominamy o wszystkich naszych problemach, a po zajęciach mamy przyjemnie oczyszczony umysł. Także jak widać joga wpływa pozytywnie nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale też psychiczną. Warto jest chociaż spróbować tego typu zajęć, aby samemu się o tym przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *