Ćwiczenie w domu

Każdy kto twierdzi, że nie ma czasu na chodzenie na siłownię, czy fitness, zawsze może rozłożyć matę i ćwiczyć w domu. Oczywiście najlepiej jest mieć kilka zajęć za sobą, aby znać pewne ważne kwestie, które pomogą nam uniknąć kontuzji oraz odpowiednio przystępować do ćwiczeń, aby w przyszłości nie mieć problemów zdrowotnych.

Natomiast zawsze możemy się zaopatrzyć na przykład w książkę, czy płytę z ćwiczeniami i konkretnymi pozycjami. Takie ćwiczenie na spokojnie w domu, daje nam też możliwość zapamiętania nazw poszczególnych pozycji, szczególnie jak mamy je ładnie opisane w książce. Dzięki temu łatwiej odnajdziemy się na zajęciach zorganizowanych.

Kiedy mamy już za opanowane podstawy i wiemy, że podołamy na zajęciach, warto przenieść się na zajęcia pod okiem nauczyciela, który będzie kontrolował poprawność wykonywanych przez nas pozycji, będzie mógł nas poprawić, czy też zmotywować do większego wysiłku. Nauczyciel będzie również widział nasze postępy, a dzięki temu wszystkiemu, my będziemy mieli jeszcze większą motywację do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *