Unikalne dźwięki ze świata dla spokoju ducha

Każde państwo posiada wiele swoich unikatowych zwyczajów. Pewne zakątki mają również swoje niepowtarzalne rodzaje muzyczne oraz instrumenty. Wybrane z nich, mimo drobnych wymiarów, potrafią dać iście ciekawe brzmienia. Prezentujemy najciekawsze instrumenty z poszczególnych obszarów świata!

W dźwiękach Azji i Afryki

Czy miałeś do czynienia gdzieś z pojęciem kalimba? To instrument należący do grupy samodźwięcznych, pochodzący z Afryki. Jego początek sięga ponad kilku tysiącleci wstecz, za sprawą czego jest on w grupie pochodzących z Afryki instrumentów etnicznych. Niegdyś grano na nim głównie melodie obrzędowe, jednakże obecnie świetnie sprawdza się również w pozostałych stylach.
Zapewne mocniej znana jest harmonijka. Ów przyrząd do grania, używany przez lata na całym globie, pochodzi z Chin. Świetnie współbrzmi w takich nurtach muzycznych jak folk, jazz czy country To doskonały instrument dla amatorów, z racji, iż nauka grania na niej przebiega bez trudu.

Taneczna Ameryka Północna

Wybierzmy się teraz na wyspy hawajskie. To właśnie tam powstało ukulele. Jest to wyposażony w struny instrument szarpany, analogiczny wyglądem do miniaturowej mandoliny. Najczęściej używa się go do tła muzycznego. Na ukelele można zagrać praktycznie każdy rodzaj muzyki, a poza tym jest ono powszechnie proponowane do ćwiczeń grania dla maluchów.
Z Ameryki Północnej swoje narodziny wzięły też klawesy. To kubański instrument przybierający kształt dwóch, drewnianych belek. Służą one do wystukiwania rytmu, określanego nazwą clave. Na tym w rzeczy samej brzmieniu bazuje salsa.

Rycerski instrument dęty z Europy

Także kontynent europejski chwali się oryginalnymi instrumentami. Pośród nich obecna jest na przykład waltornia. Zalicza się ją do kategorii instrumentów dętych z blachy, a zbudowana jest z wąskiej, blaszanej rury. Jej inspiracją był róg rycerski, jakiego dźwiękowe cechy dostrzeżono w XVII wieku we Francji. Waltornię wykorzystuje się przeważnie w muzyce symfonicznej oraz solo.
Zbiór nietypowych instrumentów z poszczególnych stron globu jest faktycznie o wiele obszerniejszy. W ten sposób każdy entuzjasta muzyki ma możliwość poznać unikatowe brzmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *