Podróż z czworonogiem – w jaki sposób dobrać jedzenie na pobyt poza domem?

​Podróż z czworonogiem – w jaki sposób dobrać jedzenie na pobyt poza domem?

Wiele osób podróżuje ze swoimi czworonogami. Zarządcy obiektów turystycznych są coraz bardziej otwarci na zwierzaki, oferując im różnego typu udogodnienia. Udając się na wyjazd z pupilem, należy także zadbać o odpowiednią porcję jedzenia w tym czasie

Czas podróży

Karmienie pupila w trakcie podróżowania jest niezmiernie istotne. Ulubione ciastka dla psa nie zawsze będą trafionym rozwiązaniem w czasie wyjazdu. Zacznijmy od tego, że nasz pies w żadnym wypadku nie może udawać się w podróż głodny. Pokarm nie może być jednak zjedzony przed samym wyjazdem. W trakcie podróży nie jest wskazane podawanie zwierzakowi jedzenia. Powinno się to zrobić w trakcie przerwy, umożliwiając psiakowi moment odpoczynku.

Czym karmić zwierzaka podczas podróży

Właściciele czworonogów często rozmyślają, czy dieta w podróży ma znacząco odbiegać od tej standardowej. Żadne skrajne modyfikacje nie są wskazane, choć w podróży bardzo dobrze sprawdza się sucha karma dla dorosłego psa (https://lincolnpetfood.pl/kategoria/dla-psa/sucha-karma-dla-psa/sucha-karma-dla-doroslych-psow-adult/ – tutaj dobry przykład). Jeżeli pupil na co dzień jej nie dostaje, należy etapami wprowadzać ją przed mającą się odbyć wyprawą.

Trzeba mieć na uwadze, że nowe otoczenie może okazać się dla zwierzaka stresująca. Stąd też znany mu przysmak, taki jak chociażby ulubiona karma rybna dla psa, może pozytywnie wpłynąć na jego nastrój.
Jedzenie dla psa na okres wyjazdu powinno być dość lekkie. Powinno też być bogate w niezbędne minerały i brać pod uwagę kondycję pupila, oraz jego upodobania.

Przewóz pożywienia

Wszelkie smakołyki, takie jak suszone gryzaki dla psa, trzeba przechowywać w nieprzepuszczającym wilgoci, szczelnym pojemniku. Preferowaną karmę czworonoga należy wziąć ze sobą w drogę, jak że na miejscu może okazać się, że w lokalnych sklepach nie jest ona dostępna. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się specjalna saszetka na suchy pokarm. Jeżeli zwierzak je specjalistyczne pożywienie, takie jak karma odchudzająca dla psa, również warto wziąć na wyjazd jej odpowiedni zapas.

Poza spakowaniem odpowiedniej grupy pokarmów warto pamiętać także o nawodnieniu. Rekomenduje się stawać nie rzadziej, niż raz na dwie godziny, aby czworonóg mógł się spokojnie napić. Poza rodzajem grupy pokarmów ważny jest także forma jej podania. Czworonogowi trzeba zapewnić wygodę w trakcie jedzenia tak samo w podróży, jak i na całym wyjeździe. Karmę i akcesoria znajdziesz np. w sklepie https://lincolnpetfood.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *