Zamieszkaj poza miastem – żyj w zgodzie z naturą

Obecnie coraz chętniej uciekamy z miasta, by zamieszkać na jego peryferiach. W codziennym zabieganiu często brakuje nam spokoju i wyciszenia. Obcowanie z naturą daje nam odprężenie, spokój umysłu, podobnie jak joga – dostarcza nam skupienia, relaksu, potrafi być swoistą medytacją. Czy zatem mieszkanie poza granicami miasta niesie ze sobą tylko pozytywne doznania? Decydując się na zamieszkanie na obrzeżach miasta – czyli na zakorzenienie się w naturalnym miejscu stacjonowania zwierząt – narażamy się na ich obecność w naszym życiu. Co zrobić, jeżeli po przeprowadzce do naszego domu zaczną przychodzić dzikie zwierzęta?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest straszak na dziki. W sieci można odszukać setki modeli, niektóre można umiejscowić pod drzwiami, a kolejne należałoby postawić na końcach posesji i podchodzić do nich mając na ciele ochronnik słuchu, dlatego że dźwięki, jakie rozpowszechnia, mogą wywołać ból głowy. Zdziczałe zwierzęta najczęściej podchodzą na wieczór, jeżeli nie wiemy co odbywa się na dworze, najlepszym środkiem jest mocna latarka, która rozświetli nasz ogród. W ostatecznym razie można wokół swojej posesji rozciągnąć sznur, o który zwierzęta będą się zatrzymywały. Żeby sprostać temu wyzwaniu niezbędne będzie długi sznur, patyki i nóż zaostrzony za pomocą ostrzałki do noży w celu sprawnego cięcia. Najpierw siedem cali od granicy działki wbijamy patyki w ziemię naokoło posesji, następnie do pierwszego z nich przywiązujemy sznurek i przeciągamy go wokół posesji, okręcając go o każde sterczące elementy naszego płotu.

Oprócz korzystania z dobrodziejstw przyrody, warto jej też dać coś od siebie.

Mając posiadłość nieopodal terenów leśnych i jeśli lubimy przyrodę, możemy wstąpić do okolicznej organizacji obrońców przyrody, dzięki czemu oprócz ochrony zwierząt będziemy mogli w miłej aurze uprawiać odmienne aktywności fizyczne i grupowo zajmować się przyrodą. W większości stowarzyszeń ubiór każdego członka ozdabia naszywka na mundurze, dzięki czemu są oni zauważani i dodatkowo wyróżnieni. Kolejnym atutem takich organizacji, są dodatkowe biegi przygotowywane trzy razy w roku. Najczęściej jest to połączone z ogniskiem, lub wieczornymi podchodami. Konieczna do tego typu sportu jest mocna latarka, naszywka na mundurze i nożyk zaostrzony za pomocą ostrzałki do noży. Tak przygotowani możemy cieszyć się i bawić z dopiero zapoznanymi bliskimi i sąsiadami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *