Joga dla kobiet w ciąży

Ciąża to piękny okres dla każdej kobiety. Jest to czas wyczekiwania na potomka i przygotowywania swojego życia oraz otoczenia na pojawienie się nowej osoby. W czasie ty, każda kobieta powinna też myśleć o sobie. Powinnyśmy się odpowiednio odżywiać, odpoczywać, ale również dbać o kondycję fizyczną, ponieważ poród wymaga sporo wysiłku.

W wielu szkołach jogi, mamy możliwość uczestniczenia w zajęciach dla kobiet w ciąży. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zajęcia są odpowiednio dostosowane do możliwości pań z brzuszkami. Nauczyciel też wie, na ile kobiety mogą sobie pozwolić w tym stanie, jest to więc zupełnie bezpiecznie i nie musimy się niczego obawiać.

Rozciąganie ciała w ciąży poprawia kondycję kobiet ciężarnych, ułatwia poród, a także późniejsze funkcjonowanie. Dzięki ćwiczeniom, kobiety mniej skarżą się między innymi na bóle pleców. Oczywiście intensywność oraz częstotliwość zajęć musimy dostosować do siebie indywidualnie. Inaczej mogą ćwiczyć kobiety, które praktykowały jogę jeszcze przed ciążą, a zupełnie inaczej te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z asanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *